Makale Çağrısı

İşletme ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi (ISSN:1309-2448) elektronik ortamda 3 ayda bir yayımlanacak olan yeni bir hakemli dergidir. İşletme ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi’nin amacı, işletme, ekonomi, maliye, çalışma ekonomisi ve ekonometri bilim dallarında teorik ve uygulamalı araştırmalara dayanan makalelere yer vererek ulusal ve uluslararası alanda sosyal bilimler literatürüne katkıda bulunmaktır. Siz değerli araştırmacı ve uygulamacıların çalışmalarını bekliyoruz.

İlk sayısı Ocak 2010’da yayınlanacak olan İşletme ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi, EBSCOhost tarafından taranmaya başlamıştır.

Call for Papers

Business and Economics Research Journal (ISSN: 1309-2448) is a new peer-reviewed journal which will be published online and four times in a year. The aim of Business and Economics Research Journal is to publish theoretical and applied research in business management, economics, public finance, labor economics, and econometrics for contributing to the nataional and international social sciences literature. We are calling for submission of papers.

Business and Economics Research Journal is indexed in EBSCOhost, and the first issue of Journal will be published in 2010, January.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Halfera