Yayın İlkeleri

Yayın İlkeleri

1. Dergiye gönderilen makalelerin dili Türkçe veya İngilizce olmalıdır.

2. Dergiye gönderilen yazılar başka bir yerde yayımlanmamış ya da yayımlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır. Kongre ve sempozyumlarda sunulan fakat sadece özeti yayımlanan bildirilerden üretilen makaleler, ilk sayfasında buna ilişkin bir açıklama notu olması koşuluyla Dergi’de yayınlanabilir.

3. Makaleler, Derginin web sitesi üzerinden online olarak gönderilmelidir. Makalelerin web sitesi üzerinden online gönderilebilmesi ve hakem değerlendirme sürecinde makalenin hangi aşamada olduğunun takip edilebilmesi için Dergi’ye üye olunması ve giriş yapılmış olması gerekmektedir.

4. Kabul edilen makalelerin telif hakkı otomatik olarak İşletme ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi’ne geçer. Yayına kabul edilen veya yayınlanan makaleler, İşletme ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Ancak, kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.

5. Yayımlanan makaleler için yazar(lar)a telif ücreti ödenmez.

6. Dergide yayınlanan makalelerdeki görüşler ve bu konudaki sorumluluk makalenin yazarlarına aittir.

7. Dergiye gönderilen makaleler, yazım ve dilbilgisi kurallarına uygun olmalıdır. Editör ve/veya Yazın Kurulu, gerektiği gördüğü takdirde, yazarlardan şekil ve içeriğe ilişkin değişiklikler isteme hakkına sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Halfera